Web Tasarım

1.İlgi Çekici Şablonlar

Web siteniz ne kadar ilgi çekici ve yaratıcı bir temaya ve şablona sahip olursa bir o kadar ilgi çeker ve insanların tercih etmek istediği sıraya girer. Yani sıradan ve basit bir tasarımdan ziyade ilgi çekici ve özellikle
doktorlar için web sitesi tıbbi alanda eşi benzeri olmayan tasarımlardan olursa tercih edilme oranı çok daha fazla olur.

2.Pratik Menüler ve Kolay Ulaşım

En önemli unsurlardan biri de aranılan şeyin kolay ve pratik bir yoldan ulaşılmasıdır. Kimse vakit kaybetmek istemediğinden aradığını kolayca bulmak, kolayca yardım almak ve o an karar verilmese de daha sonra karar vermek üzere kolayca ulaşım sağlamak istemektedir. Bu yüzden karmaşık menüler ve karmaşık bir sayfa düzeninden ziyade sade ve kolay ulaşılabilir bir düzen her zaman doktorlar için web sitesi alanında için tercih edilecektir.

3.Ulaşım Yolunun Çeşitliliği

Siz bir doktorsunuz, bir veya iki tane ulaşım yolundan değil de birçok farklı ulaşma seçeneği sizi müşterilere hem daha kolay hem de çabuk bir şekilde yöneltecektir.

4.SEO Dostu Bir Web Sitesi

Bu da çok önemli bir unsurdur. Seo demek yani web sitenizi bir seo yardımıyla yapmak demek çok daha fazla kişiye hitap etmek demektir. Bu da beraberinde başarıyı ve popüleriteyi getirir.

5.Web Tasarımda Görsellik

Bu birçok yol ile sağlanabilir ve sağlanmalıdır da. Zira sayfanızda yaptığınız çalışmalara ve kendinize ait resimler,videolar ve sunular yer aldığı sürece insanların size güveni artar ve bir tercih edilme nedeni daha çıkar.

6.Yardımcı Olma İmkanı

İnsanların en önem verdiği bir diğer unsur da budur diyebiliriz. Bu da şu anlama gelir, özellikle bu alanda yardımcı olunmasını çok ister insanlar. Çünkü aradığını bulmak,bir şey danışmak için kolay yol arayışındalardır. Bu yüzden olduğu kadar imkan ile yardımcı olmak istemelisinizdir.

7.Referans ve Portföy

Özellikle böyle bir mesleği yaparken insanlar gözleri kapalı güvenmek ister. Bu yüzden de devreye başka kişi ve kurumlar tarafından çıkarılmış referanslar ve önceki çalışmalarınıza ve çalıştığınız insanlara ait portföyler girer. Bu unsurlar yeterli olduğu sürece doktor web sitesi olarak tercih edilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yorumunuz ile yayınlanmayacak. Lütfen zorunlu alanları doldurun *

Yorumu Gönder