internet sitesi kurmakişsel web sitesiweb sitesi kurmaWeb Tasarım

Çevrimiçi bir varlık oluşturmak zor ve sıkıcı bir görev gibi göründüğünden, biraz fazladan yardım alabileceğinizi düşündünüz , en azından  web site. Bu 5 yaygın hatayı önlediyseniz, tüm çevrimiçi işlerinizi yürütmeye hazır tamamen işlevsel bir siteye sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

İster bir ürün, hizmet, ister işiniz için ürün portföyü, ister bir e-ticaret mağazası açıyor olun, internet siteniz sadece sizi ve / veya markanızı yansıtmakla kalmaz, aynı zamanda işiniz için merkezi bir konum olmalıdır. Tüm pazarlama çalışmalarınız internet sitenize geri dönüyor. Bu nedenle, web sitenizi doğru bir şekilde kurmak çok önemlidir.

1.İş Planı ve Pazarlama Stratejisinin Olmaması

onecikan

Bir web sitesine büyük miktarda zaman ve para yatırmadan önce, bir adım geri atın ve hem iş planı hem de pazarlama stratejisi oluşturun.

İş planınız hakkında konuştuğumuzda, her senaryoyu kapsayan uzun bir belgeyi tartışmıyoruz. Bunun yerine, bir iş planı aşağıdaki soruları cevaplamalıdır:

 • Hangi ürün veya hizmetleri satıyorsunuz?
 • Niş pazarınız nedir ve hedef müşterileriniz kimdir?
 • Müşterilerin sorunlarına hangi çözümü sunuyorsunuz?
 • Rakipleriniz kimler?
 • Rakiplerinin zayıflıklarından yararlanabiliyor musunuz?
 • Çevrimiçi varlığınız nelerden oluşur?

Pazarlama stratejinize gelince, aşağıdaki öğeleri uyguladığınızdan emin olun. Bunlar, web sitesi trafiği oluşturmanıza ve ziyaretçileri müşterilere dönüştürmenize yardımcı olur.

marketing
 • Google gibi bir e-ticaret analizi / izleme sistemi
 • SEO ve PPC arasındaki farkı anlamak.
 • Sosyal medya platformlarının önemini fark etmek.
 • Bağlı kuruluş pazarlaması ile ilgili araştırmayı gözden geçirme ve yerleşik, üçüncü taraf platformları aracılığıyla satış yapmayı düşünmek.

Bir iş planı ve pazarlama stratejisi oluşturmak başlangıçta çok zor ve göz korkutucu bir iş olabilir, her ikisi de internet sitesi kurma da size yol gösterecektir. Bu giderek popülerleşen ve büyüyen bir alan olduğu için, size yardımcı olacak yeterli sayıda çevrimiçi pazarlama stratejisi var. Neyin işe yaramadığını belirlemek için bu stratejileri gözden geçirebilirsiniz. Dış yardım gerektirebilecek SEO ve PPC gibi bazı alanların olabileceğini unutmayın.

2.Çalışılan İşin Azaltılması

madde2

Bir web sitesi kurmanın hızlı ve kolay bir para kazanmanın harika bir yolu olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Sipariş almak ve ürün göndermekten daha fazla iş var. Bu, tüm dikkatinizi gerektiren ve sitenize trafik çekme girişimi için hangi tekniklerin çalıştığı veya çalışmadığı gibi adil bir deneme ve hata gerektirecek bir süreçtir.

İşinizin bazı kısımlarını dış kaynak olarak kullansanız bile, iş yapısına dikkat etmeniz gerekir. Sadece çevrimiçi olduğu için, geleneksel bir işletmeden farklı olduğu anlamına gelmez. Kısacası, sitenizi iyileştirmek ve ayarlamak için çok zaman harcamak için hazırlıklı olun. Kişisel olarak yapmanız gereken her şeyin bir listesini yapın ve tamamlandıkça bu listeyi kontrol etmeye başlayın.

3. Yanlış Ana Bilgisayar ve e-Ticaret Platformlarını Seçme

eticaret

Tüm dürüstlükte, Blogger ve Weebly gibi bir dizi ücretsiz ana bilgisayar var, neden bir ev sahibi için ödeme yapıyorsunuz? Özellikle ücretsiz hazır web sitesi seçeneklerinin kurulumu daha hızlı ve kolaydır.

Ancak, ücretsiz ana bilgisayarları çevreleyen sorunların sayısı vardır. Yeni başlayanlar için, alan adınıza (site.com) sahip değilseniz pek çok kişi sizi ciddiye almayacaktır. Ayrıca, sosyal medya platformlarına bağlanmak gibi belirli işlevler mevcut değildir. Ancak en büyük dezavantaj, siteye veya içeriğe sahip olmadığınızdır. Aniden ev sahibi için ayda 5-10 ABD doları harcayan para, kötü bir yatırım gibi, değil mi?

E-ticaret yazılımında olduğu gibi, iyi bir itibara sahip olan iyi bilinen hizmetleri araştırın, bu da onların test edildiğini ve sık sık güncellendiklerini gösterir. Örnekler şunları içerir:

blog
 • Barındırılan bir e-ticaret çözümü, Shopify.com veya Esty.com’u düşünün
 • Popüler e-ticaret yazılım programlarından özel yükleme; Magento, WooCommerce veya Cs-cart.

4. Çok Blog Odaklı

madde4

Hepimiz WordPress’i duyduk, etrafımızdaki en popüler blog hizmetlerinden biri. Ancak, bir web sitesi oluşturmak her zaman en iyi seçenek değildir. Bazı siteler için WordPress’i kişisel olarak kullanabiliriz ama hepsi değil.

5. Tasarım ve Mesaj Arasındaki Denge Eksikliği

madde5

Elbette, web tasarım görsel olarak çekici olmalı, insanların sitenizi korkudan çığlık içinde bırakmasını istemezsiniz, ancak bu her şey değildir. Göze çarpan bir web sitesine sahip olmanın yanı sıra, sunmaya çalıştığınız iletiyi, işletme hedefiniz, ziyaretçiler için eylem planı ve oluşturmaya çalıştığınız kaliteli içerik gibi iletmeniz gerekir.

Her harika web sitesi olağanüstü görünebilir, ancak insanlar kopyayı okumaya devam ettikçe arka plana dönüşür. Bu denge neden böyle olur? Web sitesinin tasarımını, ziyaretçileri web sitesini ilk başta oluşturduğunuz gerçek nedenlerden uzaklaştırmak istemediğinizden pazarlama mesajınız devreye girer.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yorumunuz ile yayınlanmayacak. Lütfen zorunlu alanları doldurun *

Yorumu Gönder