Web Sitesinde Renkleri Seçerken İlham Verecek 50 İpuçu

Size ilham verecek,görsel açıdan etkileyici 50 web sitesi renk ipuçları

Facebook’un mavi olduğunu biliyor muydunuz, çünkü Mark Zuckerberg kırmızı-yeşil renk körüdür.
Mavi benim için en zengin renktir; Tüm maviyi görebiliyorum ”diyor Zuckerberg. Bu renk seçimi çok bilimsel görünmese de, yine de renk seçimine çok fazla düşüncenin konulduğunu kanıtlıyor.

ilkresim

Buffer’ın yazdığı gibi, bir ürünle ilgili değerlendirmemizin % 90’ından fazlası tek başına renklendirilmiştir. Özellikle web sitelerinde her tasarım kararı için rengin dikkat edilmesi gerektiğini düşünmektedir. Şanslıyız, renk paletini beğenmezsek, sitede uzun süre kalmayacağız.

Kendi paletinizde çalışmaya başlamak için, ilham alabileceğiniz çok yönlü renk şemaları ile 50 güzel web sitesi topladık. Bazı güzel renklerde diz derinliğine inelim.

01. Eğlenceli ve Profesyonel

01

Mark Dearman’ın bu temiz ve canlı paleti, keskin ve profesyonel. Ama çok hoş bir palet oluşturmak için sıcak vurgulu renkleri temiz mavi bir arka planla mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Bu temiz etki için birbirlerine karşı yüksek kontrast oluşturan renkleri kullanmayı deneyin.

02. Sanat Tarihi Esinlenerek

Şüphe duyduğunuzda, içeriğinizden renk ilham alın. Fabrique’nin Van Gogh Müzesi’nin bu web sitesi, eserlerinin tanındığı canlı ve dokulu renkleri kullanıyor. Sıcak sarıları, zengin mavileri ve serin yeşillikleri eşleştirerek, anlamıyla basit ve esnek bir palet elde edersiniz.

03. Sessiz Tonlar

03

The Martin Agency’nin bu çarpıcı web sitesi tasarımı, keskin siyah ve beyaz renk tonlarına karşı keskin bir kontrast yaratmak için keskin siyah ve beyaz tonları kullanıyor. Basit, minimal ve zarif olan bu palet, atabileceğiniz her türlü sofistike tasarım için mükemmeldir.

04. Modern ve Temiz

Benedict Leicht’in bu keskin ve modern örneği, eğlenceli ve enerjik bir renk paleti oluşturmak için turuncu ve mavinin farklı tonlarını kullanıyor. Parlak tonları kullanırken, bu örnekte olduğu gibi bazı nötr beyazlar veya açık gri tonlarıyla dengeleyin.

05. Neon Tonları ve Keskin Kontrast

05

Play.agency tarafından hazırlanan bu web sitesinde, koyu renkli bir arka planın çarpıcı neon vurgu renkleri ile birleştirilmesiyle cesur, yüksek kontrastlı bir yaklaşım sergileyen bir renk paleti vardır. Siyahı, mürekkebin, mavinin ve pembelere karşı tezat olarak çok çarpıcı bir etki yaratabilirsiniz.

06. Sessiz ve Minimal

Inga Gudoniene / MIOS tarafından yapılan bu örnek, zarif bir görünüm yaratmak için daha yumuşak, doygunlaştırılmış, daha yumuşak renkler eşler. Bu zamansız ve zarif efekti, görüntüleri serin, doygun bir tonla seçip havalı bir griyle eşleştirerek elde edebilirsiniz.

07. Sıcak ve Kalın

Eşsiz bir uyum yaratmak için sıcak ve soğuk renkleri karıştıran fantezi? Lush Digital’in kitabından bir yaprak alın; rüya gibi, cesur bir etki için canlı kızıllar ve maviler ile koyu renkli indiler ve maviler eşleştirin.

08. Temiz ve Vurgulanan

Departika’nın bu renk paleti, yumuşak maviler, griler ve beyazlar sayesinde temiz ve profesyonel. Ancak, bu palet dikkat çekiyor ve karışımın içine canlı bir özellik rengi atarak fokal elemanları vurguluyor. Güzel bir kontrast için daha hafif, daha yumuşak renkler ve daha yumruk sesiyle kırın.

09. Sıcak Tonlar

09

Studio Recode’un bu örneği de işleri temiz ve minimal tutar, ancak daha sıcak bir dokunuşla yapar. Nötr arka plan rengi olarak sıcak, çok açık kahverengi tonları kullanarak ve bunları görüntüdeki ve yazıdaki sıcak tonlarla dengeler. Bu palet, her şeyi davet ve temiz tutar.

10. Keskin ve Modern

10

Web sitenizi markalamak için harika bir yol, Frost Festivali’nin bu örneğinde olduğu gibi tek bir baskın odak rengi vermektir. Odak rengi olarak çarpıcı bir turkuaz ve soluk turuncu, griler ve nane renkleri ile tamamlayan bu palet, işleri taze, modern ve sade bir şekilde koruyor.

11. Soğuk vs Sıcak

Sıcak tonları daha serin olanlarla birleştirerek çok yumruk bir paletin kilidini kolayca açabilirsiniz. Akaru’nun bu örneği, serin ve dinamik bir etki yaratmak için sıcak portakal ve sarıları soğuk metalik grilere ve tunç tonlarına karşı koyuyor.

12. Güzel Pasteller

12

Pastel renkleri sadece kreş odası duvarları için geçerli değildir: B / C Tasarımcılar tarafından hazırlanan bu web sitesi, parlak ve eğlenceli bir palet oluşturmak için temiz, pastel pembeler, maviler ve portakallar kullanır. Pastelleri kullanırken, işleri taze ve hafif tutmak için çok miktarda beyaz boşlukta karıştırmaya çalışın.

13. Kalın ve Punchy

Pastel renkler arabanızda değilse, bu örnekte Magoz’un yaptığı gibi parlak, delici ve vintage renkleri göz önünde bulundurun. Bu örnek bir kerede çok renk kullanıyor olsa da, şemanın sıcak tutarlılığı ile tutarlı ve mantıklı bir şekilde tutuluyor.

14. Renk Tonları ve Sesleri

Bir şeyleri minimumda tutarken paletinize boyut eklemenin harika bir yolu, bir rengin değişen renk tonlarını kullanmaktır. Romain Bouchereau ve Vincent Fréman’ın bu temiz ve zarif web sayfası, fokal mor rengini tamamlayan nötr şeftali renginin biraz farklı tonlarını kullanarak yapıyor.

14

15. Renk Sıçramaları

Magnium Themes tarafından hazırlanan bu örnek, eğlenceli ve şık bir efekt oluşturmak için karışıma birkaç parlak renk tonu ekliyor. Blues, portakallar ve sarıların nötr gri arkaplana karşı kontrastı profesyonel ama canlı bir etki yaratıyor.

16. Zarif ve Sofistike

16

Siyah ve beyazı en sofistike renkler olarak düşünmeye eğilimliyiz. Ancak Julian Damy’nin bu örneğinin sadece mavi tonları ve altın vurgularını kullanarak bu sofistike görünümü elde etmeyi nasıl başardığına bakın. Sanat tarihinin esinlendiği bir başka palet, bu renk koleksiyonu zamansız ve güzel.

17. Yaz Esinlenmesi

Yaz tasarımlarını düşündüğümüzde kırmızılar ve portakallar düşünürken, StrADegy Advertising tarafından sezonun sıcaklığını sadece mercanlar, maviler  ile nasıl yakalayabildiğine bakın. Yaz esintili renk paletini basit, minimal ve kullanımı kolay.

18. Profesyonel ve Modern

Profesyonel çığlık atan, ancak sıkıcı veya güncel olmayan bir palet mi arıyorsunuz? Avondale Type Co.’da kullanıldığı gibi buna bir göz atın. Keskin, düz, modern düzende bulunan grilerin, derin navizlerin ve çarpıcı sarı tonların karışımı, otoriter ancak yeni bir tasarıma sahip olabilir.

19. Kalın Siyahlar ve Canlı Özellikler

Daha çarpıcı bir tasarım için pazardaysanız, Cantina dei Ripani’nin yaptığı gibi, siyah ve beyazın cesur sıçramasını, canlı renklerle birleştirmeye çalışın. Vurgulanan renkler ve siyahlar arasındaki kontrast, yumuşacık, cesur ve eğlenceli bir etki yaratır.

20. Temiz Gradyanlar ve Taze Maviler

20

Hiç bir web sitesi gördün ve sadece “temiz” görünüyor mu? Bunu yapmanın harika bir yolu, SHIBUI tarafından bu sitenin burada yaptığı gibi, degradeleri kullanmaktır. Bu sitenin paleti, sakinleştirici, temiz ve taze bir etki elde etmek için bir degrade içinde birbirine karışmış taze mavi ve turkuaz renklerden oluşur.

21. Neşeli ve Şık

Huemor’un bu web sitesi, hafif, modern, neşeli ve davetkar bir renk paletine sahiptir. Sıcaklığı dengelemek için canlı renkler, bol miktarda boşluk ve serin, nötr mavi kullanarak bu palet, renklerin bir site tasarımını nasıl yapacağı veya kırılabileceğinin en güzel örneğidir.

22. Lüks ve Modern

Zach Klein’ın bu renk paleti, web tasarımına bir lüks, sofistike ve karakter dünyası getiriyor. Donanma blues, sıcak tans ve parlak kırmızı bir çizgi ile eşleştirerek, bu site modern, minimal ve çok sofistike tutulur.

23. Eşsiz ve Çarpıcı

Great Works Kopenhag’ın bu profesyonel web sitesi, daha az nötr bir yaklaşım benimsiyor ve bunun yerine canlı bir palet seçiyor. Çarpıcı bir kırmızı renk seçerek ve çeşitli maviler ve lacivert tonlarıyla karıştırarak, bu site profesyonel havasını benzersiz ve eğlenceli bir yetenekle dengeliyor.

24. Beklenmeyen Renk Kombinasyonları

Mor ve yeşil karışık olan iki renk değildir, ancak bu site Intesys  belki de olması gerektiğini kanıtlıyor. Zengin mor renk, benzersiz ve unutulmaz bir site tasarımı oluşturmak için canlı kireç ve keskin beyazlara karşı çarpıcı bir şekilde tezat oluşturur.

24

25. Retro İlham

25

Lowdi için bu renk paleti, sıcak, zengin renkler kullanarak her şeyi bağlar. Bu retro esinli palet, oldukça modern bir yeteneğe sahip çok fazla karakter ve enerjiye sahip. Bu etkiyle bilemek için beyaz yerine çok soluk sarı bir renk kullanmayı düşünün.

26. Antika ve Temiz

Pier-Luc’un bu sade ve zarif paleti, şık kırmızı, taze yeşil ve temiz gri tonlarıyla bir araya getirilerek, web sitesi tasarımına cazibe katıyor. Bu sessiz paleti, yumuşak renkli bir görüntü ile eşleştirerek, bu site tasarımı, sofistike ve antika bir çekicilik uyandırmayı başarıyor.

27. Çarpıcı ve Enerjik

Atlassian’ın Hyperakt tarafından oluşturulan interaktif infografik sitesi, cesur, yüksek doygunluk renkleri kullanır ve bunları çarpıcı bir etki yaratacak şekilde kaplar. Bu çarpıcı renklerin nasıl güzel, nötr olmayan beyaz bir renkle dengelendiğini de not edin. Daima bu dengeyi koru!

27

28. Taze ve Canlı

Baesman’ın bu sitesi, profesyonel bir tasarım oluşturmak için ne kadar parlak, canlı renklerin kullanılabileceğinin bir başka örneğidir. Hafif, temiz renkleri kullanarak ve beyaz alanla ve minimal bir tasarımla dengeleyerek, bu site profesyonel bir web sitesinin şıklığından ödün vermeden eğlenceli ve canlı bir vibe tutuyor.

29. Temiz ve Gevrek

BrightMedia’nın bu örneği, temiz, taze ve esnek bir paletin bir paragonudur. Birbirinden farklı tonları olan gri tonlarıyla eşleştirerek, bu palet, mat ya da sıkıcı olmaksızın minimal ve basittir.

30.Renk Çatışması Olmadan

30

Bazen çok fazla renk kullanmak, ezici ve çatışan bir tasarım yapabilir.Ancak, bu site Yoke tarafından, parlak, tam bir palet kullanarak bir aksamadan söner.Her rengi biraz kesip ve tasarımda çok fazla beyaz alan da dahil olmak üzere, canlı, renkli, ancak bunaltıcı olmayan bir etki yaratabilirsiniz.

31.Serin ve Sakin

Bir kez daha, yazın ve plajı işaretlemenin tipik yolu, sarılar ve portakallar kullanmak olsa da, Roll Studio’nun kitabından bir yaprak almayı düşünün. Sakin, davetkar ve eşsiz bir palet oluşturmak için turkuaz, mor ve turuncu bir sıçrama ile rahat, sahil atmosferini gösterin.

31

32.Modern ve Sessiz

Krüger’in Relax tarafından yaratılan web sitesi, sadece hafif ve yumuşak renkleri eşleştirerek web sitesi tasarımına karakter ve hayat getiriyor.Her rengin farklı tonlarda tutarlı bir ses tonu olması sayesinde, doğal ve etkili bir şekilde bir araya gelmeyi başararak, birçok karakterle sakin ve modern bir palet yaratıyorlar.

33.Dünyevi ve Taze

32

AQuest’in Apparecchiato için tasarladığı bu palet, ilhamını sebze topraklarının tonlarından alır ve bunu temiz bir palet yaratmak için beyaz alanla karıştırır.Bu etkiyi çoğaltmak için bazı boşlukların yanı sıra yapraklı yeşillikler, koyu kırmızılar ve zengin morlar kullanın.

34.Yüksek Doygunluk ve Yüksek Enerji

El Burro için bu palet sadece eğlence, enerji ve heyecan uyandırıyor.Sıcak pembe, kireç, camgöbeği ve sarı gibi çok doygun renkler kullanarak, bu etkiyi çoğaltabilir ve yumruklu ve genç bir tasarım yaratabilirsiniz.

35.Sıcak ve Harika

Biraz daha karmaşık tasarımlar barındırabilecek bir palet mi arıyorsunuz?Bunu sadece beş renk kullanan ancak karmaşık ve renkli tutmayı başarıyor.Çarpıcı bir camgöbeğinin sıcak sarılar, kırmızılar ve biraz daha derin denizler ile karıştırılmasıyla, eğlenceli, çekici ve esnek bir palet elde edebilirsiniz.

36.Vintage Çekicilik

36

Tarihli görünmeden eski bir efekt oluşturmak ister misiniz? Çok fazla sınıfla büyüleyici bir etki yaratmak için altınlar, kahveler ve beyazlar kullanan Cafe Frida için bu palete göz atın.

37.Serin Mücevher Tonları

GrowCreate tarafından Çiftlik Hayvanı Refahı’nda Business Benchmark için bu örnek, basit ama şık ve göz alıcı bir renk paleti oluşturmak için geçişlerle güzel mor ve mavi mücevher tonları kullanır.Ayrıca, ara sıra sıcak pembe renkte olan bu palet, site tasarımını çekici, taze ve güzel tutar.

38.Fırtınalı Tonlar

Daha karanlık, daha şık bir görünüm mü arıyorsunuz, ama düz siyah bir fan değil mi?Şık, sofistike bir etki yaratmak için derin püreler, maviler ve pembeler kullanan Cinco Design’ın bu fırtınalı, karamsar site tasarımına göz atın.

39.Temiz

Küçük bir renk ile profesyonel, özel bir palet ister misiniz?Basit bir renk paleti oluşturmak için keskin, temiz, tiz renkler kullanan details.ch tarafından bu kaygan palete göz atın.Benzersiz bir dokunuş eklemek için mavileriniz arasında pembe bir çizgi vurmaktan çekinmeyin.

40.Basit ve Taze

MadeByShape’ın bu paleti, alışılmamış renk karışımı kullanmaktadır ancak bunları çok doğal bir şekilde bir araya getirmektedir.Kömür grisi, somon, derin deniz mavisi, hafif nane ve nötr bej renkleri, eşsiz ama güzel bir kombinasyona sahiptir.

41.Tropikal Tonlar

41

Thomas Schrijer’in en iyi 10’u için bu güzel site tasarımı, güzel bir etki yaratmak için canlı tropikal tonları kullanmaktadır.Sıcak sarılar, kırmızılar, yeşillikler ve mavilerin kullanımı, herhangi bir enerjik uygulamaya uygun, eğlenceli, kolay ve güzel bir palet sağlar.

42.Kalın Özellik Renkleri

Paletinizin sıkılmaması için mükemmel bir yol, daha nötr, sessiz tonların arasında cesur bir özellik rengine atmaktır.Bunu bir griler, odun kömürü ve karanlıklar üssü kullanan Joy Intermedia’nın gözüyle bak, ama bir serisanın sıçramasıyla baharatla.

43.Antika Tonları

43

Leibowitz Branding & Design tarafından oluşturulan Athena Sanat Finansmanı web sitesi, cazibeli ve sofistike bir tasarım yaratmak için güzel antika tonları kullanmaktadır.Sanat tarihinden ilham alarak ve derin püreler, maviler, yeşillikler ve sıcak altınlar kullanarak, herhangi bir web sayfasını sofistike bir hırsıza dönüştürebilirsiniz.

44.Neon Tonları

44

Kayalar’daki Calvi için bu örnek, canlı neon tonlarının nasıl kullanılacağını bize gösteriyor.Bu palet çarpıcı, canlı bir mor ve bir kraliyet mavisi renginden oluşuyor. Ama çok fazla nötr olmayan beyaz ile canlılığı dengeliyor, bu yüzden ezici değil.

45.Basit Ama Kalın

Küçük bir paletin kolaylığını ister büyük bir canlılık ister misiniz? Bir sarı basit ve süper şık bir palet oluşturmak için sarı ve yeşil / mavi birkaç tonları kullanan Mambo Mambo için buna bir göz atın.Bu palet tropikal, eğlenceli, taze ve en iyisi, kolay.

46.Kurumsal ve Şık

Biraz daha az coşkunluk ve biraz daha profesyonelliğe mi ihtiyacınız var?Bu palette Ryan Borker, Jermaine Craig, Mike Parsons ve Kyle Miller tarafından kullanılan güzel renklerden ilham alın.Cesur donanma özelliği rengi, basit, şık bir web sitesi tasarımı oluşturmak için yumurta kabuğu açık beyaz arka plan ile eşleştirilmiştir.

47.Modern ve Minimal

Huemor’un bu paleti, baskın olarak tek renkli bir palet kullanarak ve dikkat çekmek için birkaç turuncu suyla dengeleyerek işleri çok basit ve minimal tutar – önemli özellikleri öne çıkarır ve siteye hayat verir.Şüphe duyduğunuzda, bunu basit tutun.

48.Eğlenceli ve Neşeli

Renk, kişiliğinizi tasarımınıza ekler, böylece paletinizi, Marie Catribs’in burada yaptığı gibi sitenizin kişiliği ile eşleştirmeye çalışın.Eğlenceli, parlak maviler, morlar, sarılar, vs kullanarak, tasarımın eğlenceli ve ilginç doğası hayata geçirilir.

49.Güneşli Ve Sakin

Sıcak, davetkar bir web sitesi mi oluşturmak istiyorsunuz?Trafik olarak sıcak tonlarla deneyler yaptı.Sıcak sarılar ve altınlar kullanarak ve bunları derin donanma tonlarıyla dengeleyerek, bu palet sakinleştirici, huzurlu ve davetkar.

50.Pop Sanat

50

Siteniz genç mi? Enerjik? Eğlence?Visualsoft gibi parlak, canlı renk sıçramalarını kullanarak bunu gösterin.Şık, minimal tasarıma sahip neon pembe, sarı ve mavi renkler bu siteye çok fazla hayat ve karakter katıyor.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ

+0(212)-294-3301 / [email protected]

HADİ BAŞLAYALIM 🙂

Hemen İletişime Geç

+90(212)-294-3301 | [email protected]


1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir